Dzień Chłopca – klasa 7B

W piątek 1 października klasa 7B obchodziła klasowy dzień chłopaka. Spotkanie rozpoczęło się już w trakcie lekcji wspólnymi zdjęciami klasowymi w parku miejskim i zimnymi murzynkami. Następnie spotkaliśmy się o 16:00 pd szkołą, skąd autobusem dojechaliśmy się na pętlę przy jeziorze Płotki. Stamtąd  udaliśmy się pieszo przez las 6km do miejscowości Jeziorki. Tam odwiedziliśmy stary Ewangelicki cmentarz, przy którym mama naszej uczennicy opowiedziała nam historię pierwszej ofiary II wojny światowej kaprala Piotra Konieczki, który zginął na naszych terenach 1 września 1939r. ok. godziny 1:40 w nocy. Przy jego pomniku postawiliśmy pamiątkowy znicz.

Następnie udaliśmy się do mieszkającej w Jeziorkach babci naszej uczennicy na poczęstunek. Były gofry, placki, owoce i ciepła herbatka. Na stadionie przy domu kultury zorganizowaliśmy mecz piłki nożnej, i siatkówki. Były też nagrania klipów na tik-toka. Wieczorem śpiewy i ognisko z kiełbaskami.  Chłopcy otrzymali oczywiście prezenty, tak jak na dzień chłopca przystało. ok 20:30 dołączyli do nas rodzice, a całość imprezy zakończyliśmy o 21:00. Bawiliśmy się naprawdę świetnie i z pewnością powtórzymy jeszcze taką imprezę. Dziękujemy w tym miejscu rodzicom i babci naszej koleżanki Łucji za wielką pomoc w zorganizowaniu tego dnia i pyszny poczęstunek.

PMT

>> zobacz zdjęcia <<