Pierwszaki szukają oznak jesieni

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Z  ekologią na Ty” klasa I c wraz z panią Moniką Bęben wyruszyła na wycieczkę do parku na wyspie w celu poszukiwania oznak jesieni, rozpoznawania gatunków drzew oraz integracji grupy.

Na początku zajęć przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku i po ulicy, a następnie wyruszyliśmy do parku. Po drodze zapoznaliśmy się ze ścieżką edukacyjną (segregacja śmieci, działania nieprzyjazne i przyjazne środowisku, rośliny i zwierzęta chronione, grzyby jadalne i trujące oraz zwierzęta żyjące w parku). Następnie szukaliśmy drzew wskazanych przez panią Monikę i zbieraliśmy liście, które posłużyły nam do pracy plastycznej – „Jesienne drzewa”. Dzieci w grupach przyklejały liście do narysowanego pnia odpowiedniego gatunku drzewa. W ten sposób pierwszaki utrwaliły nazwy drzew i odpowiadające im liście, dary. Po skończonej pracy plastycznej była wystawa i omówienie prac, a następnie dzieci wzięły lupy i przyglądały się roślinom i owadom. Na koniec zajęć była oczekiwana przez wszystkie dzieci zabawa na placu zabaw.

Monika Bęben