I b w pasiece

12 X uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą Barbarą Kuklińską udali się na wycieczkę edukacyjną do pasieki miejskiej na terenie UAM. Uczniowie spotkali się tam z panią edukator, która swoimi opowieściami zabrała wszystkich do świata pszczół. Pierwszoklasiści  wysłuchali wiele ciekawostek  o życiu pszczół. Pani edukator przedstawiła im laleczkę Barbie o imieniu Marylka, która miała swój ul i się nim opiekowała. Potem uczniowie samodzielnie wykonali świece, które zabrali ze sobą do domu. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w pasiece. Pierwszaki ubrane w profesjonalny strój pszczelarza i z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa mogli obserwować pszczoły w ulu. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i znacząco podniosła poziom wiedzy uczniów o znaczeniu pszczół w naszym życiu.

B. Kuklińska

>>zobacz zdjecia<<