Rozwijamy nasze pasje konstruktorskie

„Mamy sprawdzony sposób, jak rozwijać swoje zainteresowania” – tak mówią o Klubie Młodego Konstruktora uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. To oni na co dwutygodniowych zajęciach popołudniowych w szkole rozwijają swoje zainteresowania konstruktorskie. W miłej i serdecznej atmosferze jak to określił Piotr Stadnik – uczeń klasy IIIc, który już trzeci rok uczestniczy w zajęciach. Pod opieką mgr Romana Badziąga konstruują nowe modele pojazdów i samolotów, zarówno te historyczne jak i współczesne. Będą również wykonywać makiety tematyczne. W tej atrakcyjnej formie uczniowie realizują swoje młodzieńcze pasje. W sali nr 26 siedzibie KMK mamy własną klubową biblioteczkę z książkami historycznymi, filmami DVD, opisami i planami różnych modeli.  Aktualnie grono młodych modelarzy liczy 7 uczniów. Co roku efekty naszej modelarskiej pracy prezentowane są na Szkolnej Wystawie Hobbystów, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Odbył się już pierwszy w tym roku szkolnym konkurs zręcznościowy.

Mistrzem konstruktorskim w kategorii klocków DROMADER został Uczeń klasy IIIc Piotr Stadnik. Drugie i trzecie miejsca zajęli jego klasowi koledzy Piotr Piecyk i Oskar Młodożyński.

Życzymy młodym pasjonatom modelarstwa cierpliwości i wytrwałości w rozwijaniu swoich zainteresowań.

R. Badziąg

 >>zobacz zdjęcia<<