Festiwal Rekreacji w SP5

W tym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do Programu profilaktycznego „Festiwal Rekreacji”, który jest realizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pile na rok 2021. Celem Programu jest stworzenie warunków do upowszechniania kultury fizycznej oraz organizacja wydarzeń o charakterze integracyjno-edukacyjno-rekreacyjnym, a także przypomnienie zabaw z dawnych lat  – „Aktywna Szkoła”.

W ramach realizacji tego Programu nasza Szkoła otrzymała z Urzędu Miasta w Pile sprzęt sportowy (skakanki, hula-hop, zestaw do tenisa stołowego i do badmintona, grę ringo, tor przeszkód, chustę Klanza, gumy i worki do skakania oraz puszki do zbijania – Hit The Tin). Sprzęt jest systematycznie wykorzystywany przez dzieci klas I-VIII do aktywnego spędzania czasu. Dzięki temu wsparciu dzieci z naszej szkoły mogą nauczyć się zabaw z dawnych lat oraz przyjemnie spędzić czas w szkole.

Monika Bęben