Zaprzyjaźnij się z pszczołami

28 października uczniowie klas 3 i klasy 4 b wzięli udział w realizacji projektu „ Zaprzyjaźnij się z pszczołami” pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Warsztaty zostały zorganizowane przez Fundację Pszczoła i Nadnotecki Instytut UAM w Pile. W tematykę warsztatów wprowadził nas film przyrodniczy „ Z kamera wśród pszczół” po którym wyruszyliśmy na bardzo atrakcyjne trzy warsztaty. Na pierwszym z nich uczniowie zostali wtajemniczeni skąd bierze się wosk pszczeli po czym mogli samodzielnie wykonać świece. Drugi warsztat to obserwacja pszczół przez binokular, która pozwoliła uczniom dostrzec najmniejsze szczegóły w budowie ich ciała. Ostatni warsztat to spotkanie z Mariolkami, czyli pszczołami które zostały właśnie tak nazwane. W specjalnych strojach pszczelarza, każdy uczeń miał możliwość zobaczyć otwarty ul, a w nim toczące się życie. Dzięki warsztatom mogliśmy poszerzyć swoja wiedzę i poznać tajemnice kryjące się w ulu.

A. Skrypak-Schiller, M. Prus, M. Sadowska