Zawsze gotowi do pomagania

” Zapałka nie ogrzeje” to autorska akcja charytatywna Caritas naszej diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w kolejnej corocznej odsłonie. Patronatem honorowym objął akcję bp Edward Dajczak – ordynariusz diecezji. To już dziesiąta edycja tej bardzo potrzebnej formy pomocy w którą zaangażowali się również uczniowie naszej szkoły. Chcemy i umiemy pomagać nawet w niedzielny czas – mówią wolontariuszki z klasy III B. Potrzebujących nie brakuje, wręcz przeciwnie. Trud wolontariuszy i zebrane finanse ze sprzedaży zapałek będą wsparciem do zakupu opału na zimę dla najbardziej potrzebujących w naszej diecezji. Serdeczne podziękowania dla dziewczynek z klasy III B – Natalii Osińskiej, Klaudii Kordyli, Julii Mońko i Wiktorii Boszko za poświęcony czas i szczere zaangażowanie. Na Was zawsze można liczyć! Brawo!

Akcje charytatywną przeprowadzono w niedzielę 31 października br przy kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny w Pile.

R.Badziąg