Finał Kampanii 19 dni przeciwko przemocy

9 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile po raz kolejny włączyli się do udziału w ogólnopolskiej Kampanii 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Tego dnia uczniowie ubrali się w stroje koloru pomarańczowego lub przyczepili do ubrań wstążki w tymże kolorze, który jest barwą tej Kampanii. Tym samym pokazali, że solidaryzują się z ideą tej ogólnopolskiej akcji.

Natomiast w dniach 18 – 19.11.2021r. w ramach podsumowania udziału naszej szkoły w Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży odbyła się wystawa plakatów związanych z tematyką przemocy i agresji przygotowanych w ramach lekcji wychowawczych przez uczniów klas I-III i IV-VIII, które tworzone były przez cały czas trwania akcji. Plakaty zdobiły okna szkoły na korytarzu I piętra i stały się miejscem refleksji uczniów nad tym trudnym, ale jakże ważnym tematem. Zobaczyć je mogli również rodzice odwiedzający szkołę podczas zebrań  i  konsultacji z nauczycielami.

>>zobacz zdjęcia<<

Pedagodzy szkolni, Samorząd Uczniowski