Jak dzieci postrzegają swoje prawa

20 listopada obchodziliśmy 32 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Została ona zatwierdzona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Psycholog szkolny przygotowała gazetkę ścienną poświęconą temu zagadnieniu oraz przekazała wychowawcom materiały informacyjne poświęcone konwencji. Na bazie powyższych informacji chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Nasze Prawa – Prawa Dziecka”.
W swoich pracach dzieci zaprezentowały, jak widzą swoje prawa i jak ich zdaniem prawa te są respektowane wobec wszystkich dzieci na całym świecie.Do komisji konkursowej wpłynęło mnóstwo interesujących prac. Jury w składzie: p. Beata Grzybowska – Nowak oraz p. Agnieszka Sagan-Moszyńska było pod wrażeniem pomysłowości i kreatywności dzieci. Trudno było wybrać najciekawsze prace. Ostatecznie komisja przyznała:
❖ I miejsce:
➢ Wiktoria Piekarska- Boszko z klasy III b
➢ Zofia Urbańska z klasy III b
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizator akcji i konkursu:
Marta Glanc – psycholog