Znawcy wierszy Jana Brzechwy

We wtorek 8 lutego klasa I b spotkała się w bibliotece szkolnej na podsumowaniu projektu edukacyjnego „Jana Brzechwy wiersze z morałem”. Od połowy października uczniowie spotykali się w bibliotece szkolnej, gdzie poznawali i omawiali wiersze Brzechwy. Poznali też sylwetkę i dzieje pisarza. Poza tym wykonywali ilustracje do wierszy, które najbardziej im się podobały. Można je oglądać w holu szkoły przy al. Niepodległości. Punktem kulminacyjnym projektu było spotkanie w czytelni, na którym pierwszaki recytowały wybrane wiersze. Odpowiednio się przebrały i przygotowały rekwizyty. Tak im się podobało, że dały przedstawienie również dla uczniów innych klas. Każdy uczeń klasy I b otrzymał dyplom i tytuł „Znawcy wierszy Jana Brzechwy” oraz słodką niespodziankę.

>zobacz zdjęcia<<

K.B., B. Kuklińska