Wielkanocne przygotowania

Święta wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami. Czas zacząć się do nich przygotowywać. Uczniowie klasy III b właśnie uczynili w tym kierunku pierwszy krok. Mianowicie we wtorek 29 marca 2022 r. wybrali się do Muzeum Okręgowego w Pile na zajęcia warsztatowe.

Prowadząca zajęcia rozpoczęła spotkanie od omówienia zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Aby omawiane zagadnienie było dla dzieci bardziej zrozumiałe i atrakcyjne prowadząca wykorzystała prezentację multimedialną.

Następnie trzecioklasiści zostali zaproszeni do wykonania pracy plastyczno – technicznej – wielkanocnego jajka. Dzieci ozdabiały jajko techniką kolażu. Pracowały z dużym zaangażowaniem i wykazały się dużą kreatywnością. Wszystkie jajka prezentowały się niezwykle barwnie.

Podsumowując zajęcia można z całą pewnością stwierdzić, że dzieci poszerzyły swoje wiadomości dotyczące Świąt Wielkanocnych. Poza tym przygotowały ładną ozdobę do udekorowania swoich mieszkań.

M.Prus