Pierwszaki w bibliotece

5  kwietnia  klasa 1b wraz z wychowawczynią  B. Kuklińską wybrała się z wizytą do Biblioteki Publicznej im. P. Szumana. Uczniowie spotkali się tam  z panią bibliotekarką, która przygotowała pokaz najróżniejszych książek zróżnicowanych  pod względem wielkości jak i treści. Młodzi czytelnicy poznali dział dziecięcy, zwiedzili zakamarki biblioteki, mogli poszperać po półkach, pooglądać książki o różnej tematyce oraz poznać zasady funkcjonowania tak dużej biblioteki. Pani poinformowała uczniów  również o możliwości zapisu i otrzymania karty bibliotecznej po odwiedzeniu biblioteki z kimś dorosłym. Pierwszoklasiści potwierdzili, że przyjdą i będą korzystać z zasobów bibliotecznych. Obiecali również, że będą czytać książki., bo przecież znają już prawie wszystkie litery. Uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i na zachętę jedną książkę, którą przeczytamy wspólnie na zajęciach w szkole.

>zobacz zdjęcia<<

B. Kuklińska