Działaj Eko-logicznie

Dnia 12 kwietnia klasa 6 a wzięła udział w kolejnych zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej przeprowadzonych przez p. Barbarę Moskal i p Małgorzatę Olejnik w Bibliotece Pedagogicznej w Pile.

„Oto segregacja – ma się tę wiedzę?” – to pytanie, z którym zmierzyli się uczniowie podczas dwugodzinnych warsztatów. Na podstawie otrzymanych tekstów ekologicznych pochodzących z książek „Jestem eko. Ja też mogę uratować świat” S. Majcher, „Jak być eko, czyli wiersze o ekologii” U. Kamińskiej oraz „Dbam o środowisko” młodzież wykonała swoje pierwsze elektroniczne książeczki. W stworzonej wirtualnej klasie uczniowie w parach poznali możliwości, jakie daje bezpłatna aplikacja Story Jumper. Podczas pracy w zespołach wykazali się kreatywnością, humorem, wiedzą i oryginalnym spojrzeniem na postawiony temat. Kolejne spotkanie już w maju, czekamy na nie z niecierpliwością.

Mirosława Zięcik