Zdrowe i kolorowe sałatki owocowe

We wtorek 26 kwietnia  uczniowie klasy I B wraz z  wychowawczynią B. Kuklińską  robili zdrowe sałatki owocowe. Zajęcia przeprowadzone były pod hasłem Dbam o swoje zdrowie! Dzieci przyniosły ze sobą  potrzebne produkty oraz tarki, nożyki i deseczki. Swoją pracę jak zawsze rozpoczęły od dokładnego umycia rąk , oraz owoców i warzyw. Następnie, po podziale na grupy, ustaliły co będą robić. Pierwszoklasiści samodzielnie dokładnie obierali, kroili owoce, następnie mieszali i dodawali różne dodatki. Niektórzy rodzynki, żurawinę i odrobinę miodu. Po wykonaniu, każdy ze smakiem spożywał swoją kolorową, zdrową bombę witaminową. Wszyscy uczniowie chętnie  degustowali połączenia owoców. Najbardziej dzieciom smakowały sałatki z dodatkiem bananów Zajęcia zachęciły pierwszoklasistów do spożywania owoców w dogodnej dla nich formie. Uczniowie dowiedzieli się również, że owoce zawierają dużo witamin, są bardzo zdrowe i co najważniejsze niskokaloryczne.  

>>zobacz zdjęcia<<

B. Kuklińska