Pierwszaki w WORD

Rankiem, 13 maja klasa I a wybrała się na wycieczkę do WORD w Pile. Całą klasę powitał specjalista BRD – pan Ireneusz, sierżant Pyrek i panie policjantki, które zapoznały dzieci z wyposażeniem i rolą radiowozu, który jest pojazdem uprzywilejowanym. Kolejną atrakcją było przejście do sali wykładowej, gdzie odbyły się ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię na zielonym świetle. Po zajęciach praktycznych i pożegnaniu z Pyrkiem, nastąpiła projekcja  filmu edukacyjnego pt.,, Krasnal Tadzio”. Pan Ireneusz przypomniał wszystkim, jaką rolę w bezpiecznym poruszaniu się po drogach pełnią odblaski. Zaproponował dzieciom samodzielne wykonanie znaczka odblaskowego z udostępnionych materiałów. Pojawiły się serduszka, kółeczka, kwadraty, a nawet kształt kotka. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, dzieci otrzymały na pamiątkę zajęć w WORD  opaski, woreczki i kółeczka odblaskowe, z czego bardzo się ucieszyły. Ostatnią atrakcją spotkania był konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było pokolorowanie na dużych arkuszach papieru w 4 – osobowych grupach prac, które przedstawiały ,,Ruch uliczny w mieście”. Czas bardzo ciekawych i atrakcyjnych zajęć szybko minął i klasa I a musiała pożegnać się z panem Ireneuszem. Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą bardzo dziękują Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego i Panu Ireneuszowi  za przekazaną wiedzę i umiejętności oraz wspólnie spędzony czas.

>>zobacz zdjęcia<<

L. Kozera