Pierwszaki w Osieku

19 maja uczniowie klasy  Ia i I b wraz  z wychowawczyniami L. Kozerą i  B. Kuklińską  udali się na wycieczkę do Osieka. Znajduje się tam Muzeum Kultury Ludowej  z wieloma atrakcjami dla dzieci. Uczniowie mogli  zażywać  tam ruchu na świeżym powietrzu, mieli  bezpośredni kontakt z historią i życiem ludzi w dawnych czasach. Poznali tajemnice młócenia zboża, tkania lnu, wyrobu masła które własnoręcznie wykonali. Pierwszym punktem wycieczki było spotkanie z przewodnikiem, który zapoznał wszystkich z planem zwiedzania i podzielił dzieci na grupy. Następnie  uczniowie udali się na spotkanie z panią, która piekła pyszne wafle- wszystkim tak  bardzo smakowały, że  na jednym się nie skończyło. Następnie pierwszoklasiści udali się do dawnej szkoły, zobaczyli kościół i oczywiście  stały punkt –wiatraki,  na który musieli wspiąć się wysoko idąc po wielu schodach. Kolejną atrakcją  była przejażdżka bryczką  oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Na koniec wszyscy posilili się chlebem z własnego wypieku posmarowanym masłem, które własnoręcznie wykonali. Po zakupieniu okolicznościowych pamiątek uczniowie niechętnie opuścili teren muzeum. Wycieczka przeniosła pierwszoklasistów do dawnych,  ale jakże pięknych czasów, gdy człowiek dbał o ekologię, żywność i środowisko, a wszystko wykonywał własnoręcznie swoją ciężką pracą.

>>zobacz zdjęcia<<

B. Kuklińska