Spektakl „Cesarski słowik”

W piątek 27go maja uczniowie klas 5a i 5c wzięli udział w przedstawieniu pt. „Cesarski słowik”, na podstawie baśni H. Ch. Andersena w MDK.

Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów szkół podstawowych z grupy teatralnej Pinokio, z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra”. Przedstawienie w cudownej scenerii, okraszone wspanialą grą aktorską młodych aktorek i przy dźwiękach muzyki przeniosło nas w świat baśni. Tytułową rolę słowika odegrała uczennica naszej szkoły Julka M. Na koniec prowadząca grupę teatralną zadawała widzom pytania dotyczące spektaklu, podkreślając przy tym znaczenie przyjaźni i wolności.

’Biletem’ wstępu były artykuły szkolne, które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z Ukrainy.

M.Witkowska