Inauguracja nowego sezonu teatralnego

W piątek 30 września 2022 r. uczniowie klas I – III wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Pinokio” w wykonaniu aktorów z Teatru ARTENES z Wrocławia. „Pinokio” to baśń piękna, bo uniwersalna i wychowawcza. Opowieść o Pinokiu pokazuje dzieciom, jak ważne w życiu są autorytety. Jak słuszne jest korzystanie z doświadczeń i nauk ludzi może „mniej modnych”, ale życzliwych, starszych a więc bardziej doświadczonych. Tłem wszelkich przygód, bez względu na skalę psot i wybryków dziecka jest to, co dla rozwijającego się małego człowieka jest najważniejsze: bezwarunkowa i wszystko wybaczająca rodzicielska miłość. Miłość, która powołała Pinokia do życia i w najtrudniejszych chwilach dała mu oparcie przypominając, co w życiu jest najważniejsze… Bowiem dzieci zawsze mogą liczyć na opiekę i troskę ze strony dorosłych (opiekunów).

Piosenki i sposób prezentacji przygód bohatera zapewniły zarówno dobrą zabawę jak i  jasne przesłanie wychowawcze. Oby trafiło do dziecięcych serc jak najgłębiej!

M. Prus