Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Przez cały październik uczniowie klas 1 – 8 mogą uczestniczyć w zabawach i konkursach przygotowanych przez bibliotekę z okazji jej święta. Uczniów klas IV-VIII zapraszamy do sprawdzenia, czy znają wiersze Jana Brzechwy, zaprojektowania okładki ulubionej baśni lub legendy czy też rozpoznania w Teatrze cieni postaci z książek. Wszyscy mogą uczestniczyć w wyzwaniu czytelniczym – trzeba poszukać na półkach książek spełniających podane kryteria lub rozwiązać krzyżówkę, sprawdzającą znajomość przysłów. Na miłośników Harrego Pottera czaka miniquiz ze znajomości książki „Harry Potter i przeklęte dziecko”.

W obu bibliotekach pojawi się też Jesienne drzewko czytelnicze Polecajka – możcie na listku napisać tytuł i autora książki, którą polecacie kolegom do przeczytania.

Najmłodsi czytelnicy z klas I -III na każdej długiej przerwie mogą przyjść i posłuchać czarodziejskich opowieści lub wesołych wierszyków.

Na bywalców czekają słodkie upominki i nagrody! Zapraszamy do zabawy – szczegóły w bibliotekach. :))

A. Śliwiak, K.B.