Rozczytane pierwszaki

W czwartkowy poranek 6 października uczniowie klasy I b przybyli do szkolnej biblioteki na spotkanie inaugurujące akcję „Rozczytane pierwszaki”. Jej celem jest rozwijanie pasji czytania, która odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dlatego też zainteresowania czytelnicze należy rozbudzać już od najmłodszych lat.

Gościem pierwszoklasistów była pani Justyna Pastusiak – mama jednej z uczennic kl. I b. Dzieci wysłuchały opowiadania  zawartego w książce  „Gang Słodziaków”. W zaprezentowanym tekście został poruszony ważny temat bezpodstawnego oskarżania innych o czyny, których nie popełnili. Okazuje się, że stawianie takich zarzutów jest bardzo krzywdzące.

Jak to u Słodziaków bywa wszystko zostało wyjaśnione.

Pierwszoklasiści trafnie podsumowali, że należy być bardzo ostrożnym w wydawaniu wyroków, bo później trudno jest nam „wyjść z twarzą” z niezręcznej sytuacji.

Uczniowie za poświęcony im czas podziękowali pani Justynie brawami i własnoręcznie wykonanym kwiatkiem.