Pasowanie na ucznia

26  października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. Zanim to jednak nastąpiło pierwszaki zdawały egzamin z muzyki , matematyki i umiejętności praktycznych. Ich zadaniem było zaśpiewać piosenkę, przeliczyć jabłka na drugie śniadanie dla swojej klasy i spakować plecak do szkoły. Wszystkie zadania zostały wykonane doskonale, dlatego dyrekcja i rodzice uznali, że dzieci mogą być już nazywane uczniami.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Dorota Gulińska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Uczniowie klas trzecich powitali nowych uczniów naszej szkoły radosnym tańcem w wykonaniu zespołu Ritmo.

A. Andrzejewska