Maluchy w teatrze

W teatrze

2 listopada  uczniowie klas I – III udali się do RCK na przedstawienie teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego ALERT  z Wrocławia. Spektakl został oparty na adaptacji „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Dzieci razem z bohaterami, czyli Dorotką i jej przyjaciółmi – Strachem na Wróble, Drwalem i Lwem wędrując do Szmaragdowego Grodu przeżywały różne przygody. Podczas podróży dostrzegały piękno otaczającej przyrody i niebezpieczeństwa, które jej zagrażają. „Dorotka…” to przedstawienie o charakterze edukacyjnym – bogate w treści ekologiczne i wychowawcze. To piękna opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu wiary w siebie. Bowiem nie ma nic cenniejszego od przyjaźni, która przezwycięży wszelkie przeciwności losu. Prawdziwi przyjaciele wspólnie potrafią dokonać wielu wspaniałych rzeczy i wzajemnie wspierać się w pokonywaniu trudności. I jak to w bajkach bywa dobro zawsze zwycięża. Oby tak było również w życiu. A o to powinniśmy starać się wszyscy.

Było to już drugie spotkanie w ramach edukacji teatralnej.

M. Prus