Gram w zielone

Klasa III a wzięła udział w projekcie ekologicznym realizowanym przez Urząd Miasta „Gram w zielone”. W ramach tego przedsięwzięcia została zagospodarowany teren zielony na terenie placu zabaw. Uczniowie podczas trzech spotkań wykonywali różnorodne zadania terenowe w terminach 6 i 28 października oraz 9 listopada. Do nich należały pomiary ogrodu, rysunek projektu, w tym zaznaczenie stałych elementów, jak ławki i zasadzone wcześniej drzewa, ponadto każdy uczeń wykonał swoją wizytówkę, by później zasadzić swoją roślinkę. W ostatnich zajęciach praktyka, czyli sadzenie roślin. Najważniejsze jest rozwijanie wśród uczniów umiejętności praktycznych, zatem taka lekcja przyrody zaowocuje na przyszłość.

ASk.