Tydzień Edukacji Globalnej

Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi na problemy współczesnego świata oraz konsekwencji, które niesie ze sobą globalizacja. Dziesięcioosobowa grupa z klasy 7a „Zainspirowani i zaangażowani” wzięła udział w trzydniowym festiwalu, który w tym roku odbywał się pod hasłem ,,Świat w szkole, szkoła w świecie”. Pierwszego dnia siódmoklasiści brali udział w dwóch webinarach:  ,,Środowisko przyrodnicze globalnie” i ,, Klimat. Mroczny sekret Internetu”. Podczas wykładów zdobyliśmy mocną dawkę wiedzy na temat zależności między działalnością człowieka a środowiskiem naturalnym. Kolejne dwa dni wypełnione były intensywną pracą i wykonywaniem zadań korytarzowych. Efekty naszej pracy umieszczaliśmy na festiwalowym padlecie. Byliśmy jedną ze 160. drużyn z całej Polski. Projekt zainspirował nas do dalszych działań w kierunku dbania o nasze najbliższe otoczenie i zmotywował do promowania zdobytej wiedzy wśród szkolnej społeczności. ZiZ SP5 

>zobacz zdjęcia<<

,,Zainspirowani i zaangażowani” – młodzi, ekologiczni edukatorzy

H. Sekuterska-Nowak