Przedszkolaki i pierwszaki poznają historię SP 5

Warto poznać historię swojej szkoły … temu celowi poświęcone było spotkanie IV grupy przedszkolnej i klasy 1 b w bibliotece szkolnej. Pani Katarzyna Bruzda przybliżyła dzieciom początki istnienia naszej szkoły. Najstarsza część budynku powstała jeszcze przed II wojną światową i służyła zupełnie innym celom, był tutaj m.in. Instytut dla Dzieci Głuchych, którego obszar sięgał aż do rzeki. Dopiero po wojnie w 1953r. został przeznaczony na szkołę podstawową. Dzieci miały możliwość obejrzenia najstarszych fotografii, przedstawiających naszą szkołę oraz zdjęć z pierwszej kroniki szkolnej. Porównywały miejsca, ubiór i zwyczaje swoich poprzedników z dzisiejszym wyglądem szkoły i przyjętymi zwyczajami. Miały także możliwość spotkania się z emerytowaną nauczycielką języka polskiego, która uczyła w naszej szkole – panią Krystyną Bejmą. Absolwentką szkoły uczącą obecnie dzieci jest również pani Małgorzata Prus, współtworząca tę notatkę. Ich wspomnienia wzbogaciły spotkanie i na pewno pozostaną w pamięci dzieci.

Izabela Baraniak i Małgorzata Prus