Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Ma on na celu zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób  z niepełnosprawnościami, upowszechnianie wobec nich tolerancji, otwartości oraz szacunku dla inności.

W naszej szkole obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyły się 02.12.2022r.   Miały one charakter akcji informacyjnej, której celem było przypomnienie uczniom klas I-III, że takie osoby, uczniowie niepełnosprawni są wśród nas i mają takie same potrzeby jak my i chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkich prezentacji multimedialnych, które zawierały informacje dotyczące rodzajów niepełnosprawności oraz o tym jak zachować się wobec osób z niepełnosprawnością. Wysłuchali również krótkiej bajki o chłopcu z zespołem Downa, którą pięknie przeczytała  uczennica klasy IIc Urszula Jaworska. Później odbyła się krótka dyskusja.

pedagog – Beata Grzybowska-Nowak

logopeda – Agnieszka Sagan – Moszyńska