Świąteczny de coupage

We wtorek 20 grudnia  uczniowie klasy 2b gościli na zajęciach panią Joannę Podgórską- Kędziorę. Pani Asia na wstępie wyjaśniła co oznacza  pojęcie- rękodzieło. Następnie drugoklasiści zapoznali się z techniką de cupage. Celem zajęć było wykonanie ozdoby świątecznej tą techniką. Najpierw wszyscy otrzymali bombkę, którą dokładnie pomalowali białą farbą. Następnie dzieci  mogły  wybrać serwetkę z motywem świątecznym. Po  dokładnym przyklejeniu jej bezbarwnym lakierem,  można było już wysuszyć, przywiązać kolorową wstążeczkę i podziwiać swoje rękodzieło. Te ozdobne bombki drugoklasiści powieszą na  choinkach lub podarują jako prezent najbliższym. Warsztaty z panią Asią były bardzo ciekawe i  wprowadziły wszystkich w miły i świąteczny nastrój.  

>>zobacz zdjęcia<<

B. Kuklińska