Rozczytane pierwszaki

W piątek 13 stycznia  uczniowie klasy I b ponownie przybyli do biblioteki szkolnej w ramach akcji ” Rozczytane pierwszaki „. Gościem pierwszoklasistów  była pani Daria Nowicka, mama jednej z uczennic, która przeczytała  książkę Agnieszki Stelmaszyk „Krzyś i gang Pelargonii” z serii „Już czytam”.

Krzyś to główny bohater utworu, który mieszka w bloku  przy ulicy Wrzosowej. Chłopiec opowiada o historii, która zdarzyła się w pobliżu jego domu. Pewnego dnia mieszkańcy budynku postanowili wspólnie upiększyć okolicę. Zakupili i posadzili żywopłot, iglaki i postawili wielkie donice z czerwonymi pelargoniami. Teren wokół domu prezentował się zachwycająco i kolorowo. Jednak wkrótce ktoś zaczął podkradać kwiaty. Krzyś postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i wyjaśnić zagadkę. W tym celu przeprowadził śledztwo. Jednak nie zdradzamy, jak ono zakończyło się. Odsyłamy do lektury. Warto zapoznać się z tą opowieścią, która nie tylko bawi i uczy, rozśmiesza i ciekawi. Przede wszystkim pokazuje dzieciom, co jest dobre, a co złe i jakie mogą być konsekwencje naszego niewłaściwego postępowania.

Wszystkim miłośnikom detektywistycznych opowieści polecamy tę świetną pozycję książkową.

>>zobacz zdjęcia<<

M. Prus