Wspólne działania przedszkolaków i pierwszaków

Styczeń to pracowity okres zarówno dla przedszkolaków z oddziału IV, jak i uczniów klasy I b. Mimo to dzieci znalazły czas na wykonanie autoportretów. Miały dowolność w wyborze techniki plastycznej i wykazały się dużą kreatywnością. Prace dzieci zostały wyeksponowane na wystawie „Moja grupa/moja klasa” w holu szkoły, w celu zaprezentowania umiejętności dzieci przed szerszą społecznością szkolną.

Kolejne zadanie, którym zajmowały się dzieci to samodzielne opracowanie gry planszowej. Celem tego zadania było zainteresowanie dzieci grami planszowymi, jako sposobem na spędzanie zimowych wieczorów. Przede wszystkim jednak zachęcenie do tworzenia własnych gier planszowych. W praktyce okazało się, że tego typu zadania sprawiają dzieciom ogromną frajdę. Przedszkolaki przygotowały grę „Wyścig leśnych zwierząt”, a pierwszoklasiści grę „Zimowe pytania”. Planszówki wzajemnie przekazano sobie podczas krótkiego spotkania obu grup, życząc sobie udanej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Za nami kolejne wspólne działania, które z pewnością bardziej zintegrowały grupę przedszkolną z zespołem klasowym.

Małgorzata Prus i Izabela Baraniak