Sejm dzieci i młodzieży w Warszawie-debata uczniowska

Szkolny Klub Debat Oksfordzkich zorganizował w dniu 16 marca 2023 r. debatę oksfordzką o tezie „Historia jest nauczycielką życia”. Stronę propozycji reprezentowały: Yelyzaveta Kholiava z klasy 6b, Marta Manowska z klasy 7a i Zofia Berndt z klasy 8a, natomiast opozycję: Julia Kożuchowska z klasy 5b, Angelika Majka z klasy 7b i Natalia Osińska z klasy 4c. Funkcję marszałka pełnił Dawid Nowak z klasy 5c, a dyskusję poprowadziła Julia Brewka z klasy 8d. Spotkanie odbyło się ramach postępowania rekrutacyjnego w konkursie Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie, którego tematyką XXIX sesji jest propagowanie bohaterskiej walki zbrojnej żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim. Symbolem debaty był skromny wiosenny kwiat – żonkil. Jednocześnie trzymamy kciuki za Zosię oraz Martę, aby udało się im zakwalifikować!

>>zobacz zdjęcia<<

M. Pazdej