Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie-lekcja historii o dziejach Piły

23 marca 2023 r. przedstawicielki Klubu Debat Oksfordzkich wraz z opiekunem zorganizowały niezapomnianą lekcję historii o dziejach społeczności żydowskiej w Pile. Poprowadził ją Pan dr Maciej Usurski – regionalista oraz kustosz Muzeum im. Stanisława Staszica w Pile. Spotkanie zostało zainspirowane udziałem naszych uczennic w ogólnopolskim konkursie Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie, którego tematyką bieżącej sesji jest propagowanie bohaterskiej walki zbrojnej żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim. Wydarzenie cieszyło się liczną frekwencją oraz młodzież zadawała mnóstwo pytań prowadzącemu. Po spotkaniu odbyła się również około godzinna dyskusja dotyczącą istoty regionalizmu oraz promocji naszej małej ojczyzny.

>zobacz zdjęcia<<

M. Pazdej