Spotkanie z autorką Panią W. Pyrcz

W piątek 31 marca  gościliśmy w naszej szkole wielką miłośniczkę natury, emerytowaną nauczycielkę  i autorkę książek dla dzieci panią Wiesławę Pyrcz. W spotkaniu z poetką wzięły udział przedszkolaki z grupy IV oraz uczniowie klasy I b, II a i II b. Pani Pyrcz jest autorką wierszy edukacyjnych o zdrowiu i przyrodzie. Zostały one pięknie wydane i zilustrowane. Pisarka zapoznała dzieci z wybranymi wierszami, a także opowiedziała skąd czerpie pomysły do ich pisania. Dzieci dowiedziały się, kto wykonuje ilustracje i jak to się odbywa. Miały okazję zobaczyć oryginalne obrazki ilustrujące zbiory wierszy. Obejrzały także płytę offsetową, z której drukuje się książki. Opowieść pani Pyrcz poparta była barwnymi prezentacjami, co znacznie uatrakcyjniło spotkanie. Z pewnością przedszkolaki i pierwszoklasiści poszerzyli swoje wiadomości dotyczące higienicznego i zdrowego stylu życia. Więcej też wiedzą o mieszkańcach pól, łąk i lasów. Ważne jest również to, że pani Wiesława Pyrcz omawiając swoją twórczość uwypukliła ważną rolę  przyrody w naszym życiu i zachęciła do jej chronienia i szanowania oraz częstego obcowania z naturą. Mali słuchacze podziękowali gościowi własnoręcznie wykonanym upominkiem oraz pożegnali piosenką.

To niecodzienne spotkanie na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Małgorzata Prus i Izabela Baraniak