Baranek Wielkanocny

Przed nami Święta Wielkanocne – Zmartwychwstania Pana Jezusa., które mają w sobie dużo symboli i znaków związanych z nauczaniem Kościoła ale także Tradycją, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Jednym z ważniejszych symboli wielkanocnych jest Baranek Wielkanocny, który oznacza Zmartwychwstałego Chrystusa. Z pewnością będzie on na naszych świątecznych stołach i w koszyku wielkanocnym tzw. święconce! Uczniowie klas III w błyskawicznym konkursie plastycznym wykazali się swoimi umiejętnościami rysunkowymi i wykonali pracę – Baranek Wielkanocny. W klasie III c pierwsze miejsce i medal złoty zdobyła Julianna Szwałek, drugie miejsce i medal srebrny Zuzanna Gacka a miejsce trzecie i medal brązowy Ania Hrynko. W klasie III b najładniejszego baranka wykonała Anastazja Orzechowska i to ona zdobyła I miejsce i medal złoty, Antonina Roszkowska była druga z medalem srebrnym, a Patrycja Chojnacka zajęła trzecie miejsce i medal brązowy. Serdecznie gratulujemy uczennicom klas III c i III b za ich piękne prace rysunkowe! Niech tradycja Baranka Wielkanocnego będzie nadal żywa w naszych rodzinach i naszej ojczyźnie. Życzymy całej społeczności szkolnej Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Roman Badziąg