Rozczytane pierwszaki

W środę 12 kwietnia uczniowie klasy I b wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach akcji „Rozczytane pierwszaki”. Gościem pierwszoklasistów była pani Alicja Kujawa, mama Marianny. Pani Alicja przeczytała dzieciom baśń pt. „Lampa Aladyna” ze zbioru „Najpiękniejsze baśnie świata”.

Cudowna Lampa Aladyna to historia, którą zna każdy z nas. To opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej Dżinem, który spełnia wszystkie życzenia. Dzisiaj tę fascynującą baśniową opowieść poznali również pierwszoklasiści. Ta baśń przekazuje nam cenną mądrość, że miłość i wierność znaczą więcej niż cuda, władza czy bogactwo.

„Najpiękniejsze baśnie świata” to zbiór pięknych, klasycznych baśni dla dzieci z różnych stron świata. Każda baśń zawarta w tej pięknie wydanej pozycji przenosi dzieci w cudowny świat magii i niezwykłych przygód. W orientalny świat jakże inny od tego bliskiego nam kulturowo. Każde dziecko powinno ją mieć w swojej biblioteczce.

Uczniowie za poświęcony im czas podziękowali pani Alicji brawami i kwiatkiem.

M. Prus