XI Konkurs Przyrodniczy „Przyroda Ja i Ty”

We wtorek 18 kwietnia odbył się XI Miejski Konkurs Przyrodniczy  „Przyroda, Ja i Ty” dla uczniów klas II. W murach naszej szkoły gościło 9 reprezentacji z pilskich szkół oraz drużyna gospodarzy w składzie: Aurika Pelemaru, Urszula Jaworska oraz Kazimierz Szczap. Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście i sponsorzy nagród: przedstawiciel Dyrekcji Lasów Państwowych Pani Magdalena Marchwiak, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Pani Zdzisława Karpińska, Prezes Fundacji „Pszczoła”, Pani Bożena Wola. Nad całością czuwali gospodarze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile Pani Dyrektor Dorota Gulińska oraz wicedyrektor Elżbieta Puchalska.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Salezjańska Szkoła Podstawowa

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich

Od zeszłego roku konkurs przebiega w nowej odsłonie, na zasadzie EscapeRoomu, czyli pokoju zagadek. W tym roku uczestnicy odwiedzili „Świat pszczół”, „Świat”, „Kosmos”, „Pory roku” oraz „Zwierzęta”. Zadaniem drużyn było wykonanie części teoretycznej i praktycznej zadań w zakresie danej tematyki. Jeden z pokoi sprawdzał także umiejętności pracy przy komputerze podczas rozwiązywania kahoota. Celem było odnalezienie klucza niezbędnego do opuszczenia sali lub otrzymanie go od nauczycieli po upływie 10 minut.

Podczas konkursu uczniowie przede wszystkim dobrze się bawili, a także mieli możliwość współpracować w swoich 3-osobowych delegacjach. Nauka przez zabawę jest formą najbardziej pożądaną przez młode pokolenie.

Po przejściu przez wszystkie pokoje pod czujnym okiem Pani Bożeny Wola oraz Zdzisławy Karpińskiej  uczestnicy brali udział w warsztatach wykonywania świec. Mogli też odetchnąć po emocjonującej grze i skorzystać z zapewnionego przez organizatorów poczęstunku.

Organizatorki: A. Skrypak- Schiller, A. Siwiak-Koc