Drugoklasiści w pasiece

26 maja 2023r, uczniowie klasy II a i II b  udali się na wycieczkę edukacyjną do pasieki miejskiej na terenie UAM. Spotkali się tam z panią edukator, która swoimi opowieściami zabrała wszystkich do świata pszczół. Drugoklasiści wysłuchali wiele ciekawostek  o życiu pszczół, poznali poszczególne gatunki tych owadów, ich tryb życia, sposób odżywiania i rolę, jaką pełnią w środowisku przyrodniczym. Pani edukator przedstawiła im laleczkę Barbie o imieniu Marylka, która  miała swój ul i się nim opiekowała. Zadaniem dzieci było poszukiwanie Marylki. Podczas poszukiwań należało wykonać różne zadania:  nazbierać patyków do rozpalenia ogniska, wykonać zielnik z leśnych ziół i traw, poszukać określonych okazów przyrodniczych, które trzeba było ułożyć w odpowiednim miejscu pojemnika. Potem wszyscy udali się do laboratorium, gdzie samodzielnie wykonali z plastrów miodu świece dla swoich mam, z okazji ,,Dnia Matki”. Podczas pracy nad świecami odnalazła się Marylka. Zadowoleni drugoklasiści wrócili do ekologicznego ogródka, by przy ognisku zjeść upieczoną kiełbaskę. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w pasiece. Uczniowie ubrani w profesjonalny strój pszczelarza i z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa mogli zobaczyć pszczoły w ulu. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i znacząco podniosła poziom wiedzy uczniów o znaczeniu pszczół w naszym życiu.

B. Kuklińska, L. Kozera