Bezpieczeństwo ważna sprawa

W piątek 29 września uczniowie klasy II b udali się do Miasteczka Ruchu Drogowego na zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzący zajęcia strażnik pan Jarosław Oźmina rozpoczął spotkanie od omówienia rodzajów znaków drogowych. Z każdej grupy znaków, czyli ostrzegawczych, zakazu, nakazu i informacyjnych zaprezentował te, które dzieci najczęściej spotykają na swojej drodze prowadzącej do szkoły. Dzieci bezbłędnie rozpoznawały spośród demonstrowanych znaków te, które obowiązują pieszych .

Następnie prowadzący zaproponował praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez jezdnię z uwzględnieniem 5 zasad przekraczania jezdni. Drugoklasiści ochoczo przystąpili do ćwiczeń.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali książkę oraz kolorowanki przedstawiające różne sytuacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na pewno udział w tego typu zajęciach przyczynił się do utrwalenia przepisów ruchu drogowego. Uczniowie jednoznacznie stwierdzili, że zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo ważne. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów i rozważnego zachowania na ulicy.

M.Prus