Na spektakl….

04. października uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych obejrzeli w pilskim RCK spektakl zatytułowany „Legendy Piastowskie”. Przedstawienie przygotowali aktorzy z doskonale znanego naszym uczniom od wielu lat teatru Artenes z Wrocławia. Aktorzy przedstawili wybrane legendy mające za zadanie przypomnieć młodemu widzowi osnute mgiełką literackiej tajemnicy losy naszej ojczyzny. W spektaklu wykorzystano motywy legend opisujących korzenie polskiej państwowości „Jak Popiela myszy zjadły”, „O Piaście Kołodzieju”, „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz związaną z Krakowem „O Wandzie, co nie chciała Niemca”.

Może i o naszych czasach opowiadać się będzie kiedyś legendy?

M. Turek

>> zobacz zdjęcia <<