„Czacha dymi-rajd na emocjach”

W naszej szkole w klasach IV-VIII realizowana jest autorska Innowacja pedagogiczna „Czacha dymi – rajd na emocjach”. Innowacja ma na celu zwiększenie świadomości na temat emocji oraz wyposażenie uczniów w sposoby radzenia sobie z nimi.

Październik to miesiąc SMUTKU – na holu szkoły pojawiła się grafika pokazująca kiedy pojawia się smutek i co można z nim zrobić. Za nami też pierwsze zajęcia warsztatowe w klasach VI c i VIII b dotyczące radzenia sobie ze smutkiem, a w kolejce są następne klasy VIII a, VI b oraz IV b. Odbyła się też akcja „Wrzuć Emotkę” – gdzie uczniowie i nauczyciele mieli okazję pokazać jakie maja samopoczucie.

Przed nami kolejne akcje i miesiące wypełnione emocjami. Zapraszam na szkolną stronę na Facebooku.

A. Horbatowicz