Czytanie na dywanie w klasie II b

W poniedziałek 23 października uczniowie klasy II b wzięli udział w spotkaniu czytelniczym, które rozpoczęło akcję pod hasłem „Czytanie na dywanie”.  Propaguje ona  czytelnictwo i  rozwija zainteresowania czytelnicze. Dzieci wysłuchały opowiadania z książki „12 ważnych opowieści – polscy autorzy o wartościach”. Poznały, jakie znaczenie ma słowo szczęście, bowiem tekst zatytułowany był „Szczęście, czyli o tym, jak dobrze mieć bliskich”. Z pewnością dla każdego z nas słowo to ma inne znaczenie. Jednak nie da się ukryć, że szczęście to przede wszystkim mieć wokół siebie kochające i oddane nam całym sercem bliskie osoby. W tej pozycji książkowej znajdziemy wiele tekstów poruszających ważne sprawy. Dzięki zabawnym opowieściom trudne tematy stają się proste i zrozumiałe dla młodych czytelników.

Dzieciom czytała pani Kinga Wienke, pracownik administracyjny naszej szkoły. Pani Kindze drugoklasiści podziękowali brawami i własnoręcznie przygotowanym upominkiem.

M. Prus