Dzień postaci z bajek w III a

W wtorek 7 listopada  uczniowie klasy III a obchodzili  Dzień Postaci z Bajek. Dzień rozpoczęli od przebrania się w bajkowe stroje, uczestniczyli w pokazie mody oraz  sesji zdjęciowej. Następnie  prezentowali przed całą klasą fragmenty ulubionych bajek. W tym dniu odwiedziła trzecioklasistów pani Katarzyna Bruzda, która zachęcając dzieci do odwiedzania biblioteki i do czytania przyniosła do klasy przepiękne bajki. Ogromnym zaskoczeniem było to, że dla dzieci były to bajki nieznane. Pani Kasia zaproponowała do przeczytania kilka bajek. Po głosowaniu dzieci wybrały dwa tytuły: ,,Chłop co chodził do piekła z kiełbasą” i ,,Pan Twardowski”. Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali bajek. Na temat jednej z nich rozgorzała nawet dyskusja. Bardzo chętnie dzieci wypowiadały  się na temat bohaterów, a szczególnie zainteresowały się  panem Twardowskim. Bajki czytane przez panią Kasię przeniosły dzieci w cudowny świat niezwykłych przygód.

>>zobacz zdjęcia<<

L. Kozera, K.B.