Tydzień patriotyczny w klasach I-III

Tydzień Patriotyczny w klasach I-III już za nami… Podczas całego  tygodnia realizowanych było wiele przedsięwzięć edukacyjnych.  Rozpoczęliśmy od dekorowania szkoły w biało- czerwone barwy, klasy I wykonywały flagi, II- godła, natomiast III- kotyliony różnorodnymi technikami.  W całej szkole rozwieszone były cytaty o Polsce. W środę całą szkołą wykonywaliśmy zdrowe śniadanie,które również udało się wykonać w barwach naszej flagi. Najciekawszą jednak formą okazała się gra terenowa „Niepodległościowy quiz szkolny”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie poszukiwali po całej szkole ukryte pytania,na które udzielali odpowiedzi . Zadania trudniejsze były do  wykonania w domu, szukając informacji w Encyklopedii lub w Internecie. Podsumowanie quizu odbyło się podczas uroczystego apelu w piątek, uczniowie wykazali się dużą wiedzą o Ojczyźnie . Najważniejszym momentem była godzina 11:11, kiedy to cała szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkolaDoHymnu  . Uczniowie byli pięknie ubrani na biało- czerwono lub odświętnie z kotylionem. Podczas odśpiewania hymnu panowała podniosła atmosfera. Udało się również upamiętnić naszych uczniów na nagraniu z drona, dzięki uprzejmości Pana Karola Skiby. 

link do obchodów tygodnia patriotycznego:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02xX6VCoHLeEK8ZooQVGTeHbEfCJh4BUTTdWG33Ttzv1UU29t9WrqH9Xgxo8jWyojyl&id=100063667988278

Koordynator projektu  A. Siwiak-Koc we współpracy ze wszystkimi nauczycielami klas I-III oraz pracownikami Administracji i Obsługi. Dziękujemy za udział we wszelkich zadaniach.

ASk.