Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka u przedszkolaków

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Wszystkie przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

W sposób pozytywny, radosny, podczas różnych zajęć, przedszkolaki uświadamiały sobie, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać.

Dzieci przede wszystkim dowiedziały się czym jest „konwencja”, oglądały bajkę pt. „Wszyscy mamy prawa”, wysłuchały piosenki „Ja mam prawa”, omawiały plakaty przygotowane przez  UNICEF, rozmawiały o treści wiersza pt. „Małe cuda”; wykonały prace plastyczne. Wzięły udział w zabawach wyzwalających w nich naturalną, spontaniczną radość, kształtując jednocześnie świadomość posiadania własnych praw. Nie zapomniały także o kolorze niebieskim, który królował w tym dniu.

E. Lipiecka