Mój przyjaciel kot

W listopadzie w ramach projektu edukacyjnego „Mój przyjaciel kot” klasa 2 a przy pomocy prezentacji multimedialnej, atlasów i książek, poznała różne rodzaje kotów, ich charakterystyczne cechy wyglądu, typowe zachowania i umiejętności oraz ciekawostki z nimi związane.Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną ulubionej rasy kota. Dodatkowo klasa 2 a, dzięki współpracy z rodzicami, miała przyjemność gościć w swojej klasie 3 różne kotki. Opowieści ich właścicielek były ciekawe i zabawne. Uczniowie dowiedzieli się o typowych i nietypowych zachowaniach kotów, czym najlepiej je karmić, jak dobrze się nimi zajmować, jak prawidłowo trzymać kota na rękach, czego koty nie lubią, czego nie powinny jeść oraz wiele, wiele innych informacji. Panie zaprezentowały nam również ciekawostki o kotach, prezentując między innymi zjawisko, w którym to  przyklejając kotu taśmę na wybraną stronę grzbietu, będzie on poruszać się tylko w tą jedną stronę.  To było niesamowite spotkanie! Poza kotami domowymi dzieci poznały cały szereg kotów dzikich, od najmniejszych do największych. Obejrzały  dwa filmy o kotach i wzięły udział w quizie na ich temat.

>>zobacz zdjęcia<<

K. Bruzda, K. Pilarczyk