Edukacja teatralna

W środę 20 grudnia 2023 r. uczniowie klas II wybrali się do RCK na przedstawienie teatralne „Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Brzechwolandia to kraina, którą wszyscy powinni poznać.

Mali widzowie dzięki niej mogli przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. A przede wszystkim mieli okazję poznania wspaniałych wierszy polskiego poety Jana Brzechwy.  „Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament” to tylko kilka tytułów utworów zaprezentowanych przez aktorów. Dzieci były świadkami niesamowitych przygód, których uczestnikami byli  bohaterowie  Brzechwolandii. Należy również wspomnieć o tym, że spektakl jest bardzo pouczający. Wskazuje, jak powinno się w życiu postępować. Często przecież zapominamy o dobrym zachowaniu w domu, w szkole, na podwórku. Oby tylko odbiorcy wzięli sobie do serca te cenne wskazówki.

M. Prus