Drugoklasiści w muzeum

We wtorek 9 stycznia 2024 r. uczniowie klasy II b i II c wybrali się do Muzeum Stanisława Staszica na wystawę „Bombki i świąteczne ozdoby”. Zaprezentowane prace to rękodzieło autorstwa Pani Krystyny Plucińskiej. Dzieci podziwiały piękne bombki wykonane różnymi technikami oraz inne świąteczne ozdoby. Szczególny zachwyt wzbudziły kartki z wyhaftowanymi świątecznymi motywami.   

Wizyta była połączona z lekcją muzealną dotyczącą kosmosu. Najpierw drugoklasiści wysłuchali informacji o meteorycie znajdującym się w zbiorze muzealnych eksponatów. Następnie obejrzeli film animowany pt. „Paxi – Rosetta i komety” oraz film naukowy o meteorycie. W tym filmie wypowiadali się naukowcy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza z wydziału geologii, którzy odnaleźli meteoryt. Po przeprowadzeniu badań przekazali go do pilskiego muzeum.

>>zobacz zdjęcia<<

M. Prus i A. Skrypak – Schiller