Obchody Międzynarodowego Dnia Puzzli

Dzieci z IV oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II b wspólnie obchodzili Międzynarodowy Dzień Puzzli. Podczas pierwszego spotkania dzieci utrwaliły charakterystyczne cechy zimy i podjęły działania zmierzające do wykonania puzzli o tematyce zimowej. Ich wielkość i trudność  była dostosowana do możliwości kolegów z drugiej grupy. Przy wsparciu nauczyciela wykonały puzzle, rysując obrazki, kolorując gotowe szablony i wycinając ich fragmenty po śladzie, co było jednym z trudniejszych zadań. Podczas następnego spotkania przekazały je kolegom młodszym i starszym i podzieliły się spostrzeżeniami dotyczącymi wykonanej pracy. Dzieci bardzo lubią układać puzzle, dlatego robiły to z zaciekawieniem i wytrwałością, na koniec przyklejając gotowe elementy. Efekty swojej pracy zaprezentowały przed większą społecznością szkolną, tworząc wystawkę prac w holu budynku szkoły. Wspólna praca przy tworzeniu praktycznego upominku sprawiła przedszkolakom i uczniom dużo radości.

Izabela Baraniak i Małgorzata Prus