Edukacja historyczna dla najmłodszych

W środę 6 marca 2024 r. uczniowie klasy II b udali się do Muzeum Stanisława Staszica na spotkanie poświęcone tematowi „Piła kiedyś i dziś”. Zostało ono przygotowane z okazji obchodów urodzin naszego miasta.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania fotografii przedstawiających nasze miasto w dawnych czasach i dziś. Dzieci zobaczyły charakterystyczne miejsca w Pile i usłyszały interesujące ciekawostki dotyczące prezentowanych miejsc. Miały możliwość porównania dawnego i obecnego wyglądu różnych obiektów miejskich. Drugoklasiści z dużym zainteresowaniem słuchali oraz zadawali pytania dotyczące historii Piły. Na podsumowanie zajęć otrzymali do wykonania zadanie polegające na ułożeniu z puzzli herbu Piły. Nie mieli większych kłopotów z jego wykonaniem. Zajęcia przeprowadzone w takiej formie są doskonałą lekcją historii.

M. Prus