Światowy Dzień Zespołu Downa w SP5

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu cała społeczność uczniowska klas 1-8 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego na znak solidarności ubrały dwie różne kolorowe skarpetki. W klasach 1-3 uczniowie mieli możliwość zapoznania się z prezentacją multimedialną, która miała na celu podniesienie świadomości dzieci na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa tolerancji i szacunku. Ponadto wykonały kolorowe skarpetki wg własnego pomysłu. W budynku na Kujawskiej na piętrze pojawiła się prezentuja na temat Zespołu Downa. Odbyła się też wystawa plakatów z symboliką związaną z tą tematyką, a uczniowie na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych wykonywali kolorowe skarpetki oraz zakładki do książek z hasłami: ” Wspieram, rozumiem, szanuję osoby z Zespołem Downa”

>> zobacz galerię <<

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Beata G-N, Paulina Z, Agnieszka S-M, Lidia O