Czytanie na dywanie

W piątek 22 marca  2024 roku uczniowie klasy II b gościli w szkolnej bibliotece w ramach akcji ” Czytanie na dywanie”.

Gościem drugoklasistów była pani Wioleta Heiman, pracownik administracyjny naszej szkoły. Pani Wioleta przeczytała dzieciom opowieść z książki pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”  autorstwa Justyny Bednarek.

W zaprezentowanej opowieści uczniowie poznali skarpetkę drugą, która uratowała mysie sieroty przed groźnym ptakiem i została mysią mamą, a potem babcią. Dzieci z uwagą wysłuchały tej ciekawej historii, a później chętnie odpowiadały na pytania dotyczące utworu.

Wszystkim wielbicielom książek polecamy tę niezwykłą pozycję książkową, która opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę. Jest tu miejsce na kryminał, obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem.

Sami wyruszcie w świat na spotkanie z dziesięcioma skarpetkami i znajdźcie swoją ukochaną historię.

Na koniec czytelniczego spotkania dzieci podziękowały Pani Wiolecie brawami i własnoręcznie wykonanym upominkiem.

M. Prus